Верхівцеве. Комунальний заклад "Верхівцевська СЗШ № 2 І-ІІІ ст."

Історія школи

Школу відкрито 1 вересня 1954 року, ще в хрущовську добу. На той час вона мала назву ВЕРХОВЦЕВСЬКА СЕРЕДНЯ ШКОЛА №55 Сталінської залізниці. Першим директором школи був учасник Великої Вітчизняної війни Петро Григорович Авілов. Разом з ним працювали  Мазуренко С.М.  (завуч),  Литарь М.А. (вчитель істрорії),  Сасик Г.С. (вчитель російської мови), Опенько П.Ф. (вчитель фізики), Піддубний С.І.  (вчитель історії), Козуль П.М.  (вчитель географії), Яновський П.Ф. (вчитель анатомії),  Удовенко Б.А.  (вчитель  креслення), Великодний Є.П. (вчитель фізики), Піцик В.К., Іванов М.П. (вчитель фізкультури).
               Довгі роки школа працювала під керівництвом Цимбала Василя Оникійовича, учасника Великої Вітчизняної війни. У школі працювали такі відомі та талановиті вчителі як Полякова Г.К, Дончик Є.П., Ткаченко Л.П., Шеховцева Л.Я., Костюченко О.П., Палагута Г.П., Порошина Л.В. та багато інших.

Зараз  роботу школи очолює Смакота Наталія Георгіївна.
За довгі 59 років своєї історії школа бачила чимало експериментів в освіті:

і V (літню) трудову чверть, і підготовку трактористів та операторів машинного доїння. Зараз ми працюємо на новому етапі розвитку освіти -  реалізації  Дніпропетровського стандарту розвитку освіти, що дасть змогу усім суб’єктам освітньої сфери долучитися до загальнодержавної та міжнародної інформаційно-освітньої системи, створити умови рівного доступу до якісної освіти усіх споживачів освітніх послуг.

Школа пишається своїми випускниками. Серед них колишній ректор ДНУ Пресняков А.Г., доцент кафедри біології  ДНУ Черевач Н.В.,  начальник РСП-39 Бондюк М.М., міський голова нашого міста Залужний В.Ф.

Тисячі професій народжуються і вмирають. Та серед вічних професій учительська посідає особливе місце: вона початок всіх професій. Змінюються умови й засоби виховання, та незмінним залишається головне призначення вчителя -  навчити людину бути Людиною. На шлях педагогічної  ниви стали випускники школи Жаворонок М., Лісова (Баргомон) А., Ковбаса (Пупченко) С., Муренко (Довбня) А.,  Агаркова О., Міхєєва (Покуса) К, Синиця (Жаравіна) Л., Врублевська О, Лісова (Пріснякова)О, Бригінець (Владика) Т. А. Випускники Пащенко (Власенко) О.В., Лук’янцева (Зайцева) Л.Л., Стаднік (Дуднік) Л.М.  після навчання повернулись працювати до стін рідної школи.

Школа -  це великий світ, у якому є два центри цього Всесвіту-учитель і учень. Вони перевтілюють звичайну будову в особливий вируючий, гомінкий, але добрий дім, де з кожним роком одні стають розумніші, інші мудріші і всі разом ближче і рідніше один одному. Для багатьох вчителів школа стала рідною домівкою , а чужі діти  своїми. Зараз учительський колектив школи нараховує 18 педагогів. З них 12 мають вищу кваліфікаційну категорію. Два педагоги мають звання «вчитель-методист»,  8 – «старший вчитель».

Найбільша цінність школи – її учні. А  їх зараз у школі 240.  Сподіваємося, що завтрашній день принесе їм нові успіхи та перемоги.